KrayTracing strona programu do renderowania grafiki 3D

Kray to program wykorzystujący technikę "global illumination" do rysowania obrazu na podstawie dostarczonego modelu 3D. Aktualnie Kray działa jako wtyczka do programu LightWave ale posiada także bardzo rozbudowane SDK dzięki czemu w przyszłości może zostać zaimplementowany w innych popularnych programach.

Serwis KrayTracing to bardzo rozbudowana strona internetowa podzielona na kilka obszarów. Do budowy strony zostały zaangażowane aż trzy systemy. Moim zadaniem było połączenie tych trzech systemów i zbudowanie spójnej, całościowej platformy. Strona programu Kray działała od kliku lat i posiadała bardzo bogate zasoby. Głownym wymogiem było przeniesienie już istaniejących treści do zaktualizowanych systemów. Przenoszone treści wchodziły w skład systemów phpBB3 oraz MediaWiki. Do tej dwójki został dołożony trzeci system Wordpress a całość połączyłem współnym mechanizmem logowania mojego autorstwa.

Konstrukcja strony zastosowane rozwiązania i kluczowe cechy

Jednym z elementów strony startowej jest animowany pokaz slajdów mojego autorstawa, na którym prezentowane są nowości produktowe. Efekt przejścia między slajdami stworzyłem za pomoca animacji CSS a całość jest kontroluję skryptem JavaScript wykorzystującym bibliotekę jQuery. Dodatkowo w pokazie slajdów zastosowałem wtyczkę TwentyTwenty, dzięki czemu stworzyłem mechanizm "przed/po" a właścicel strony mógł pokazywać wyniki pracy programu Kray w porównaniu z innymi.
Wszystkie trzy systemy zostały połączone wspólną nawigacją pozwalającą na dostęp do każdego fragmentu witryny. Połączenie napisałem jako rozszerzenia do każdego z systemów, a sama nawigacja jest cześcią szablonu graficznego Wordpress i jest udostępniana prostym API do dwóch pozostałych systemów.
Strona od podstaw została zbudowana z uzwzględnieniem podejścia RWD, dzieki czemu można ją bez problemowo wyświetlać na komputerze jak i na ekranie smartfona.

Podsumowanie odnośniki i podstawowe informacje