Jantar Apartamenty apartamenty na wynajmem, pensjonat, restauracja

Jantar Apartamenty, Olecki Pensjonata oraz Alforno Restauracja to trzy bliźniacze witryny internetowe dzielące wspólną podstawę graficzną jak i programistyczną. Każdą z nich zaprogramowałem w opraciu o CMS (Content Management System) Wordpress. Moja praca polegała na stworzeniu od podstaw motywów graficznych dla każdej ze stron oraz napisaniu wtyczek rozbudowujących system wordpress o niezbędne dla projektu rozwiązania i funkcjonalnosci. Autorem projektu graficznego, i w zasadzie całego pomysłu na stronę, jest bardzo utalentowany grafik Tomasz Błokowski

Konstrukcja strony zastosowane rozwiązania i kluczowe cechy

Jantar - strona startowa, slider, jquery,css
Głównym elementem strony startowej jest animowany pokaz slajdów mojego autorstawa. Efekt przejścia między slajdami stworzony został za pomoca animacji CSS a całość jest kontrolowana skryptem JavaScript wykorzystujacym bibliotekę jQuery. Każda ze stron posiada treści w trzech językach co uzyskałem dzięki zastosowaniu rozszerzenia polylang.
Jantar - filtr, lista apartamentów
Kluczowym elementem strony Jantar Apartamenty jest katalog oferowanych pokoi i apartamentów. Napisane przeze mnie rozwiązanie pozwala na proste dodawanie nowych apartamentów a także wyszukiwanie i wyświetlanie apartamentów spełniającyh żądane kryteria.
Jantar - mapa apartamentów
Lokalizacja każdego z apartamentów wyświetlona jest na mapie Google. Całość napisałem tak, aby w łatwy sposób można było dodawać nowe lokalizacje za pomoca panelu administracyjnego Wordpress.
Jantar - rwd
Jednym z podstawowych wymogów stawianych przede mną było to, żeby strona działała także na szeroko pojętych urządzeniach mobilnych. Dzięki zastosowaniu podejścia RWD (Responsive Web Design) strona płynnie skaluje się aż do najmniejszych rozmiarów co pozwala na bezproblemową obsługę na smartfonach i tabletach.

Podsumowanie odnośniki i podstawowe informacje