Dunlop Service strona internetowa producenta taśm przenośnikowych

Dunlop Service wchodzi w skład Dunlop Conveyor Belting, lidera w produkcji taśm przenośnikowych. Podstawową działalności firmy Dunlop Service jest sprzedaż gumowych taśm przenośnikowych a także dostarczanie kompleksowych usług z zakresu serwisowania i inspekcji. Opisywana tutaj strona internetowa należy do oddziału firmy znajdującego się w Dubaju.

Stronę tworzyłem jako pracownik firmy Webidea. Moje zadanie polegało na zbudowaniu od podstaw szablonu graficznego dla systemu Wordpress. Projekt graficzny powstał w firmie Webidea a całość w założeniach miała nawiązywać do już funkcjonującej strony internetowej oddziału firmy Dunlop Service z Ghany. Pierwotnie "strona dawca" w podstawie wykorzystywała framework Boostrap, który wg mojego prywatnego zdania nie jest dobrą platformą do tworzenia witryn internetowych w przeciwieństwie do tworzenia aplikacji. Dlatego podczas tworzenia szablonu zrezygnowałem z Bootstrap'a a całość zaprogramowałem od podstaw wykorzystując jedynie HTML5 Boilerplate.

Konstrukcja strony zastosowane rozwiązania i kluczowe cechy

Dunlop Service - strona startowa, slider, jquery,css
Podstawowym elementem strony startowej, który jest widoczny tuż po załadowaniu, jest animowany pokaz slajdów mojego autorstawa. Subtelny efekt przejścia pomiędzy slajdami stworzyłem za pomocą animacji CSS a całość jest kontrolowana skryptem JavaScript, który napisałem wykorzystując bibliotekę jQuery.
Dunlop Service - mapa, google maps api
W kilku miejscach na stronie internetowej umieszczone zostały kolorowe mapy wskazujące siedzibę firmy. Mapy pokolorowałem jednym z dostępnych edytorów a całość zaimplementowałem dzięki zastosowaniu Google Maps API.
Dunlop Service - rwd
Stronę od podstaw zbudowałem z uzwzględnieniem podejścia RWD (Responsive Web Design), dzięki czemu można ją bezproblemowo wyświetlać na komputerze jak i na ekranie smartfona lub tabletu. Strona w sposób płynny dostosowuje się do rozmiaru ekranu, a całośc starałem się zbudowac tak, aby dostarczyć podobne wrażenia podczas oglądania strony na różnych urządzeniach.

Podsumowanie odnośniki i podstawowe informacje